درباره ما

سال 1401 بود که جمعی از اهالی ادبیات و نشر دور هم جمع شدند تا با تولید برنامه‌های زنده و اختصاصی و معرفی نویسندگان، ناشران و آثار فاخر، در مسیر بهبود و توسعه کتابخوانی در ایران قدم بردارند. ماحصل این اتفاق تاسیس «تلویزیون اینترنتی کتاب» با شعار «شبکه خردورزی و دانایی» به عنوان تنها رسانه فراگیر و تخصصی در حوزه ادبیات و نشر بود که اکنون یک سال و نیم از عمر آن می‌گذرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات سال 1395 در ارتباط با فرهنگ کتابخوانی و استفاده از ابزارهای فرهنگی مناسب جهت ترویج این فرهنگ می‌گویند: «مشکل‌تر از کتاب نوشتن، رساندن کتاب به چشم و ذهن مخاطب است؛ این خیلی مهم است. این هنر و دقّت لازم دارد، ظرافت‌هایی دارد که بایستی بتوانید اینها را وارد ذهن افزاد بکنید.»
به همین جهت تلویزیون کتاب به عنوان یک رسانه و ابزار فرهنگی، در قالب و فرم‌های گوناگون برنامه‌سازی، تلاش می‌کند کتاب‌ها را به چشم و ذهن مخاطبان در ایران و جهان برساند.

خانواده شبکه کتاب در یک سال و اندی فعالیت، بیش از 500 هزار مخاطب فعال در مجموع یوزرهای (وبسایت) و پیام‌رسان‌های «روبیکا»، «بله»، «شاد (کودک و نوجوان)»، «تلگرام»، «اینستاگرام»، «ایتا»، «سروش پلاس»، «روبینو»، «یوتیوب»، «توییتر» و ... را به بهانه کتاب و کتابخوانی دور هم جمع کرده و به فضل خدا هرروز به این جمع افزوده می‌شود.

شبکه اینترنتی کتاب به مثابه اولین تلویزیون اینترنتی تخصصی کتاب در ایران و جهان، فعالیت خود را به ایران محدود نکرده و با حضور در نمایشگاه‌های بین المللی کتاب جهان همچون «دهلی»، «استانبول»، «مسکو»، «بغداد»، «بیروت»، «مسقط» و تولید برنامه‌های اختصاصی و پوشش فعالیت‌های این نمایشگاه‌ها و فعالیت تخصصی در «یوتیوب»، تلاش می‌کند کتاب‌ها و آثار فاخر ایران را به چشم و گوش جهانیان برساند.